مارا بیشتر بشناسید

ما هنرمندان مجموعهٔ هانابافت، هنر کارت‌بافی را در سال 1392 از استادان سنتی آموخته‌ایم و پس از آن، موفق شده‌ایم از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پروانهٔ تولید بگیریم. نام شرکت فناور ما «هانابافت نگار ایرانیان» است و هدفمان، تحقیق و یافتن ظرفیت‌های جدید در این هنر، با انگیزهٔ ماندگارکردن آن.

ما با ایدهٔ خلاقانهٔ «بسترسازی احیای هنر کارت‌بافی» از سال 1395 به‌عنوان واحد فناور، عضو پارک علم و فناوری خراسان رضوی شده‌ایم. با نوآوری در اجرای راهنما روی کارت‌ها و نقشه‌های مکتوب، موفق شده‌ایم اختراع «راهنمای کارت نواربافی برای تسهیل بافت و رفع محدودیت عرض» را به‌شمارهٔ 101713 در تاریخ 23تیر1399 ثبت کنیم.

این اختراع منجر به تحولی در این هنر شده است: با حفظ ویژگی‌های صنایع‌دستی و بافت سنتی، در کنار مستندسازی نقشه‌های قدیمی و تولید نقشه‌های جدید، امکان تولید نوارهای جدید را برای محصولات متنوع و کاربردی، متناسب با سلیقهٔ روز جوامع، در ایران و خارج از ایران فراهم کرده‌ایم.

ما نوارهای جدید را با ضخامت‌های مختلف در عرض‌های متنوع تولید می‌کنیم، آن‌هم با انواع نخ‌ها: پشمی، ابریشمی، نخی و نایلونی. ایجاد تنوع در نقشه‌ها و ساده‌سازی روش بافت و روش آموزش آن به علاقه‌مندان، از ویژگی‌های فعالیت ما در مجموعهٔ هانابافت است.

مهم‌ترین فعالیتمان را تولید محصولات متنوع و هنرمندانه برای هدیه و سوغات می‌دانیم. ما اکنون در هانابافت این محصولات را تولید می‌کنیم: